Czyli ot, taki sobie, prowadzony niesystematycznie, notatnik (kulturalny)
Saturday August 15th 2020

O Polskę i przeciw antypolonizmowi

Stowarzyszenie „Forum dla Ojczyzny” i Stowarzyszenie Robotników Chrześcijańskich zaprosiły w czasie wakacji na spotkanie z prof. Jerzym Robertem Nowakiem, połączone z promocją jego najnowszej książki.

Bohater wieczoru to dobrze znany odbiorcom mediów katolickich historyk i dziennikarz. Jest autorem ponad 40 książek, wykładowcą akademickim, niezmordowanym obrońcą naszej narodowej godności, konsekwentnie demaskującym różne formy antypolonizmu i fałszowania historii. Pierwsza część spotkania  poświęcona było aktualnej sytuacji politycznej w kraju.

Nie jest ona wesoła – stwierdził profesor. Mamy najgorszą władzę od 1989 roku. Kondycja gospodarcza pogarsza się, drastycznie wzrasta polskie zadłużenie. Ceny rosną a płace nie, wbrew narodowi podwyższono wiek emerytalny. Fatalna jest sytuacja w służbie zdrowia, na kolei, w szkolnictwie. Nie rozlicza się afer. – Marzy mi się stworzenie instytutu badania afer, tymczasem mamy trąd w pałacu sprawiedliwości – powiedział. Władza czuje się bezkarna. Polska osiągnęła rekord, jeśli chodzi o liczbę podsłuchów. Mnożą się niewyjaśnione samobójstwa (zabójstwa?),

Coraz bardziej nasila się agresja antypolska i antyreligijna, atakuje się Polaków jako współodpowiedzialnych za eksterminację Żydów podczas II wojny światowej, już nawet prezydent Komorowski oznajmił, że, biorąc pod uwagę historię, jesteśmy narodem sprawców. A czym jest polskość? Według premiera Tuska to nienormalność. Palikot jest zdania, że powinniśmy się polskości wyrzec.

Jest niepokojące, że świadomość Polaków pozostawia zarazem tak wiele do życzenia: jedna czwarta rodaków wciąż uważa, że mordu w Katyniu,  dokonali Niemcy a tylko 14% słyszało o rzezi na Wołyniu. Wielu nie rozumie sytuacji obecnej.

Prof. Nowak sporo uwagi poświęcił temu, co się dzieje na Węgrzech. Tamtejszy rząd potrafił skupić wokół siebie ekspertów. Opodatkowane zostały zachodnie hipermarakety, zakazano budowy nowych, weszły też w życie ustawy przewidujące karę  więzienia za wybielanie komunizmu i poniżanie patriotyzmu. Prezydent Orban wizytował tysiące małych miejscowości, w których utworzone zostały komitety obywatelskie grupujące patriotów. Komitety te mają na celu obronę interesów narodowych wobec Brukseli.

Dla naszego kraju jedynym ratunkiem wydaje się obecnie stworzenie silnej koalicji patriotycznej. Prawica, pomimo rozmaitych podziałów, powinna  się zjednoczyć dla wyższych racji. To sprawa priorytetowa. Referentowi zadawano wiele pytań szczegółowych,

W drugiej części spotkania profesor omówił, a następnie podpisywał, swoją najnowszą książkę, poświęconą okresowi II wojny światowej  a zatytułowaną „Żydzi przeciw Żydom, Zbrodnie żydowskiej policji, Judenratów i żydowskich kapo”.

Jako coraz groźniejsze ocenić należy pojawiające się na Zachodzie książki i przekazy medialne określające Polaków jako współwinnych holokaustu – rzekomo głównych pomocników Hitlera w eksterminacji Żydów. Z premedytacją przedstawiła się nas jako najgorszych antysemitów i żydobójców, gorszych od Niemców. Np. niejaki Stern informuje radiosłuchaczy w USA, że Polacy zabili w czasie wojny trzy miliony Żydów. Według Arbisera publikującego w „The Jewish Press” partyzanci polscy więcej energii poświęcali na zwalczanie partyzantów żydowskich, niż walkę z nazizmem. W książce „Le massacre des survivants” Hillela można przeczytać, że Polacy podczas wojny byli dla Żydów większym zagrożeniem, niż Niemcy.

Przykłady można mnożyć. Na skutek antypolskiej propagandy („polskie obozy koncentracyjne”, to już niemal norma) niektórzy ludzie w USA, Kanadzie i Australii sądzą, ze naziści byli Polakami (!)

Wybielane są jednocześnie zbrodnie niemieckie i zacierana prawda o zbrodniach żydowskich popełnionych na rodakach (na przekór np. Hannah  Arendt, która pisała, że „dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej historii”).

W pierwszych latach a nawet dziesięcioleciach po wojnie, kiedy dobrze pamiętano fakty, oskarżano elity żydowskie a nie Polaków o nikczemną pomoc Niemcom w przyspieszaniu zagłady. Wtedy też pojawiły się setki wspomnień żydowskich dotyczących tej kolaboracji (w Polsce teraz na ogół niedostępnych). Z czasem winę zaczęto zrzucać na nas, co stało się tym łatwiejsze, że prawie nie słychać polskiego głosu protestu na forum międzynarodowym.

Swą pracę prof. Nowak oparł  wyłącznie na świadectwach żydowskich –  około siedmiuset książkach w językach obcych, dotyczących kolaboracji żydowskiej. Poruszona problematyka – dotąd w Polsce marginalizowana – jest niezwykle istotna dla sprostowania antypolskich oszczerstw. Omawiana praca ma mieć swoą kontynuację w kolejnych wydawnictwach. Można ją kupić w Księgarni Wojskowej w Łodzi przy ul. Tuwima 34.

More from category

Wiersze broniące wartości

Łódzkie Wydawnictwo Primum Verbum opublikowało ostatnio tomik poetycki Aliny Makowskiej pt. Od(blaski) i od(cienie). [Read More]

Z poezją „do ludzi”

Rozmowa z Witoldem Smętkiewiczem, poetą i animatorem kultury Janusz Janyst: – Jaka tematyka jest dla Pana jako [Read More]

Grali dla Pawła

W pierwszą rocznicę śmierci łódzkiego poety, gitarzysty, wokalisty i kompozytora, Pawła Ciesielskiego, Fundacja [Read More]

Antologia Smoleńska II

W 10. rocznicę katastrofy polskiego samolotu rządowego pod Smoleńskiem Stowarzyszenie Solidarni 2010 wydało [Read More]

„U Srzednickiego”

Mamy w Łodzi nowy ośrodek kultury, mieszczący się w siedzibie Fundacji im. Stanisława Pomian-Srzednickiego przy [Read More]

Interesting Sites

    Insider

    Archives