Czyli ot, taki sobie, prowadzony niesystematycznie, notatnik (kulturalny)
Wednesday November 21st 2018

Spotkanie z europosłem

Ruch Przełomu Narodowego w Łodzi zorganizował w swej siedzibie spotkanie z posłem do Parlamentu Europejskiego, Januszem Wojciechowskim. Spotkanie rozpoczęło się od retorycznego pytania postawionego przez jednego z licznie przybyłych słuchaczy – czy na nieodległą już, setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, zachowamy jeszcze narodową suwerenność.

Poseł wyraził opinię, że w Unii Europejskiej Polska na razie najwięcej, w porównaniu z innymi krajami, straciła, a zyskały przede wszystkim Niemcy. W Europarlamencie przyjmuje się z zasady to, czego domagają się Niemcy i Francja. W Polsce już 70% prawa tworzy się nie na poziomie narodowym, lecz unijnym. Obecny rząd zmierza do zniszczenia instytucji kontroli i prawdy – NIK, CBA, IPN. Za rządów PO dług publiczny państwa wzrósł do tego stopnia, że wynosi niemal pięć razy tyle, co za Gierka (temat ten jest przemilczany przez prasę wielkonakładową). Szerzy się korupcja wśród urzędników państwowych. Sądy często nie ferują wyroków charakteryzujących się elementarną sprawiedliwością. Odbiera się niezależnym mediom prawo do zwykłej krytyki (casus „Gościa Niedzielnego” ukaranego za opinię w sprawie Alicji Tysiąc). Radio Maryja, niewygodne dla obecnej władzy, bo niezależne w prezentowanych poglądach, systematycznie jest dezawuowane.

Zadawane pytania dotyczyły różnych aspektów bieżącego życia publicznego, będącego, niestety, w coraz mniejszym stopniu życiem naszych marzeń.

More from category

Małe ojczyzny dla Ojczyzny wielkiej

Zapatrzone w „postępową” Europę rodzime środowiska liberalno-lewicowe miały w ostatnim okresie swój [Read More]

„Biuletyn IPN” o Łodzi

Ukazał się kolejny, czerwcowy numer reaktywowanego „Biuletynu IPN – pisma o najnowszej historii Polski”. [Read More]

Niezwyczajne życie patrioty

W Wydawnictwie LTW ukazała się beletryzowana biografia podpułkownika Bolesława Ziemiańskiego, bohaterskiego [Read More]

O służbach specjalnych III RP

 Wojciech Sumliński, znany (i swego czasu najbardziej w Polsce inwigilowany) dziennikarz śledczy, opublikował w tym [Read More]

„Bąk” częściowo upolityczniony

Na swoją ósmą już premierę, zatytułowaną „Drobna zmiana”, zaprosił do Klubu Lekarza przy ul. Czerwonej [Read More]

Interesting Sites

    Archives