Czyli ot, taki sobie, prowadzony niesystematycznie, notatnik (kulturalny)
Saturday February 23rd 2019

Spotkanie z europosłem

Ruch Przełomu Narodowego w Łodzi zorganizował w swej siedzibie spotkanie z posłem do Parlamentu Europejskiego, Januszem Wojciechowskim. Spotkanie rozpoczęło się od retorycznego pytania postawionego przez jednego z licznie przybyłych słuchaczy – czy na nieodległą już, setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, zachowamy jeszcze narodową suwerenność.

Poseł wyraził opinię, że w Unii Europejskiej Polska na razie najwięcej, w porównaniu z innymi krajami, straciła, a zyskały przede wszystkim Niemcy. W Europarlamencie przyjmuje się z zasady to, czego domagają się Niemcy i Francja. W Polsce już 70% prawa tworzy się nie na poziomie narodowym, lecz unijnym. Obecny rząd zmierza do zniszczenia instytucji kontroli i prawdy – NIK, CBA, IPN. Za rządów PO dług publiczny państwa wzrósł do tego stopnia, że wynosi niemal pięć razy tyle, co za Gierka (temat ten jest przemilczany przez prasę wielkonakładową). Szerzy się korupcja wśród urzędników państwowych. Sądy często nie ferują wyroków charakteryzujących się elementarną sprawiedliwością. Odbiera się niezależnym mediom prawo do zwykłej krytyki (casus „Gościa Niedzielnego” ukaranego za opinię w sprawie Alicji Tysiąc). Radio Maryja, niewygodne dla obecnej władzy, bo niezależne w prezentowanych poglądach, systematycznie jest dezawuowane.

Zadawane pytania dotyczyły różnych aspektów bieżącego życia publicznego, będącego, niestety, w coraz mniejszym stopniu życiem naszych marzeń.

More from category

O sytuacji w Kościele katolickim

W warszawskim Wydawnictwie św. Tomasza z Akwinu ukazała się książka abp. Jana Pawła Lengi pt. Przerywam zmowę [Read More]

Werliński uhonorowany

(przyczynek do historii łódzkiej sceny operowej) Tenor Roman Werliński, były solista Teatru Wielkiego w Łodzi, [Read More]

Komu ufają Polacy?

W wydawnictwie Wojciech Sumliński Reporter ukazała się w tym roku książka Tomasza Budzyńskiego i Wojciecha [Read More]

Stulecie piosenką opowiedziane

Dla uczczenia stulecia odzyskania przez Polskę, po 123 latach zaborów, niepodległości, Teatr Wielki w Łodzi [Read More]

Małe ojczyzny dla Ojczyzny wielkiej

Zapatrzone w „postępową” Europę rodzime środowiska liberalno-lewicowe miały w ostatnim okresie swój [Read More]

Interesting Sites

    Archives